Камінь - це один з найбільш довговічних матеріалів на планеті. Ціла епоха в житті Землі називається кам'яним століттям: він активно використовувався нашими далекими предками для виготовлення знарядь праці, предметів побуту, зброї. Чому ж саме камінь? Тому, що він був найміцнішим з того, що оточувало першої людини. До сих пір археологи знаходять на розкопках прекрасно збереглися артефакти з тисячолітньою історією.
З розвитком цивілізації значимість каменю тільки зростала. Згадаймо хоча б єгипетські піраміди. Ці чудові споруди, шедеври інженерної думки давнини, змогли простояти стільки століть багато в чому завдяки матеріалу, з якого вони виготовлені.
Ще з часів неоліту кам'яне будівництво вважається найнадійнішим. Всі великі перемоги, всі віхи історії споконвіку увічнювати в камені! Завдяки йому ми можемо сьогодні милуватися найціннішими пам'ятками, які прийшли до нас з глибин часу.
Людям не вдалося б створити всі ці величні споруди, якби вони не зуміли підкорити камінь. Це вимагало великої праці і було досить небезпечним підприємством. Наприклад, при будівництві піраміди Хеопса, яка по висоті відповідає пятидесятиповерховому хмарочосу, загинули тисячі людей!
Людство пройшло довгий шлях від примітивних методів обробки каменю до технологій XXI століття. Спочатку цей процес проводився вручну, і тільки згодом, в 3-5 столітті до нашої ери, з'явилися перші елементарні пристрої, з якими каменеобробка стала механічної. Життя не стоїть на місці, і зараз існує багато способів впливу на камінь.
Найнадійнішим з них вважається механічна обробка каменю, яка проводиться за допомогою інструменту і верстатів. Це спосіб, який дозволяє додати матеріалу практично будь-яку форму і зберегти всі його найважливіші властивості, в тому числі, і декоративні.
Процес починається з того, що камінь розпилюють на частини, що відповідають габаритам виробів, які повинні вийти в кінці. При цьому, слід враховувати природний малюнок каменя.
Важливо, щоб в процесі обробки використовувалися сучасні верстати, оснащені алмазними дисками, алмазним канатом, алмазними Фікерт і фрезамі.Оні взаємодіють з матеріалом гранично ефективно і акуратно, не пошкоджуючи його.
До управління сучасним каменеобробним обладнанням все частіше підключаються комп'ютери. Автоматичний ЧПУ верстат здатний виконати виріб по створеному розумною машиною кресленням з точністю до десятої частки міліметра.
А маючи просунуте програмне забезпечення можна навіть заздалегідь змоделювати продукт. Ця функція дозволить заощадити матеріал, обійшовши наявні дефекти плити.
Для того, щоб виріб набуло закінченого вигляду, необхідна хімічна обробка каменю. Нанесення різних сучасних складів при шліфуванні закриває пори і підвищує стійкість і довговічність матеріалу. Існують просочення для каменю, здатні підсилити його колір, що захищають від вологи, плям і від механічних пошкоджень, очисники, засоби для полірування. Асортимент хімії для каменю дуже великий. Якщо виріб спочатку складається з декількох частин, щоб зробити його цілісним, може знадобитися спеціальний клей: є клей для мармуру, клей для граніту і для інших типів каменю.