Як і чим полірувати граніт?

  • Як і чим полірувати граніт?

Карельские граніти широко використовуються для внутрішньої і зовнішньої обробки. Граніт, як порода, що відрізняється і особливої ​​зернистою структурою, і чудовими характеристиками міцності, і різноманітністю малюнків, використовується для підлог і стільниць, сходових сходинок, облицювання різних поверхонь а також в ритуальних виробах, таких як гранітні пам'ятники, тумби та підставки, стовпчики, вази і т.п. У процесі транспортування або експлуатації каменю можуть з'явитися подряпини або відколи і щоб повернути каменю колишній вигляд і блиск застосовується шліфування а потім полірування каменю. Коли виникає необхідність відполірувати граніт до дзеркального блиску, багато губляться, не знаючи, за допомогою чого це можна зробити.

Можна і вручну із застосуванням пасти і повстяного кола, але подібна полірування пов'язана з серйозними трудозатратами, вимагає величезних зусиль і як правило не виправдовує себе. Зазвичай майстри використовують для полірування гранітних плит углошлифовальную машинку (болгарку) зі спеціальними насадками.

Спочатку потрібно шліфування, в процесі з поверхні каменю видаляються глибокі подряпини, дрібні відколи, вирівнюється поверхня каменю. Шліфування виконується спеціальними шарошками по каменю в три операції: груба шліфовка (обдирання), шліфування і доведення (лощіння).

Кола для шліфування та полірування каменю

Полірування каменю - більш складний і тривалий процес ніж шліфування. Сучасні технології дозволили максимально прискорити і спростити цей процес. Полірування каменю перетворює його поверхню в ідеально рівну, при цьому камінь розкриває свій природний потенціал - малюнок і колір.

Для полірування великих поверхонь не обійтися без серйозного інструменту. Максимального ефекту можна домогтися, використовуючи гнучкі алмазні шліфувальні круги. Зовні диск схожий на панцир черепахи, через що отримав народне прізвисько черепашка. Подібний коло дозволяє швидко відполірувати будь-який зріз до блиску. З одного боку на диск нанесена алмазна крихта, з іншого липучка. Перед виконанням полірування каменю поверхню треба промити водою а краще водою з милом. Для полірування каменю знадобляться: насадка з липучкою Velcro - можна купити на будь-якому ринку і спеціальні диски черепашки по каменю. Послідовно використовуються полірувальні диски з алмазним зерном №50, №100, №200, №400, №800, №1500, №3000. Після зміни кожного диска поверхню каменю промивається водою. Після виконання полірування диском №3000 виконується фінішна полірування каменю для отримання дзеркального блиску диском тип BUFF. Болгарку краще вибрати з можливістю зміни швидкості обертання диска, слід ставити на першу, максимум на другу швидкість.

29.05.2019 21:04:31
0
6073